राष्ट्र बैंक नेपालगन्जबाट साटियो १८ करोड ९६ लाख नयाँ नोट

कार्तिक ४,२०८०

बाँके । दसैका लागि १८ करोड ९६ लाख नयाँ नोट सर्बसाधारण नागरिकले नेपाल राष्ट्र बैंकको नेपालगन्जस्थित प्रादेशिक कार्यालयबाट साटेका छन् । गत असोज २९ गतेदेखी कात्तिक ३ गतेसम्म बैंकले नयाँ नोट साट्ने ब्यवस्था मिलाएको थियो ।
राष्ट्र बैंक नेपालगन्जका प्रमुख (निर्देशक) गिरिजाप्रसाद कोइरालाले दसैका लागि सर्बसाधारण नागरिकले १८ करोड ९६ लाख रुपैयाँ साटेर लगेको जानकारी दिनुभएको छ। बैंकले विगतभन्दा यसपटक फरक तरिकाले नोट साट्ने ब्यवस्था मिलाएको थियो । सर्बसाधारणको सहजताका लागि बैंकले यसपटक क्युआर कोडमार्फत पनि नयाँ नोट साट्ने ब्यवस्था मिलाएको हो ।
सर्बसाधारणले क्युआर कोडमार्फत मात्रै ५ करोड ६ लाख नयाँ नोट साटेर लगेको निर्देशक कोइरालाले बताउनुभयो । राष्ट्र बैंकले सर्बसाधारणलाई एक सय, पचास, बीस, दश र पाँच रुपैयाँका नोट गरी कुल १८ हजार ५ सय रुपैयाँ बराबर (एक सेट) नोट उपलब्ध गराएको छ ।
राष्ट्र बैंक नेपालगन्जबाट मात्रै यसपटक करिव १० हजार जना सर्बसाधारण नागरिकले सेवा लिएको बताइएको छ । यसमध्ये क्युआर कोडमार्फत २ हजार २ सय ९३ जनाले सेवा लिएका छन् ।

प्रकाशित: